Alufelgi nadają się na zimę, ale…

– Muszą być jednobarwne, z odpornym lakierem.

– Na zimę najlepsze proste wzory.

– Pamiętaj o czyszczeniu obręczy z nalotu.

O garść porad dotyczących alufelg zwróciliśmy się do Karoliny Chodak, e-commerce managera w firmie Alcar Polska mającej siedzibę w Wilczej Górze, na południe od Warszawy.

Felgi aluminiowe, wbrew krążącym wśród kierowców mitom, również są odporne na zimowe warunki i mogą być używane jako całoroczne z takim samym powodzeniem, jak felgi stalowe – uważa Karolina Chodak. Pamiętać jednak należy, że wybierając alusy na tę porę roku, trzeba uwzględnić przynajmniej dwie istotne kwestie, mające ogromny wpływ na żywotność felgi, używanej często w trudnych warunkach.

Tylko jeden kolor

Warto zwrócić uwagę, czy obręcz jest pokryta jednobarwnym lakierem. A więc powinny to być felgi, które mają klasyczne, srebrne wykończenie, ewentualnie czarne lub grafitowe. Przeciwwskazaniem do stosowania felg aluminiowych w zimie jest ich wersja polerowana (czarno-srebrna). W wyniku procesu technologicznego jest pozbawiona warstw ochronnych lakieru od frontu felgi. W tym miejscu bezbarwny lakier akrylowy jest położony bezpośrednio na aluminium. Dlatego uszkodzenie lakieru może zapoczątkować korozję aluminium.

Alufelgi zimową porą
Odporny lakier i prosty wzór to najlepsze cechy alufelgi na zimę.

Znajdź używane alufelgi na Autorii w ofercie wyprzedażowej!

Odporny lakier, prosty wzór

Poza jednym kolorem liczy się również to, żeby tenże lakier był odporny na sól drogową. Wybierając sprawdzonego producenta mamy pewność, że felgi przeszły odpowiednie badania pod tym kątem.

– Felgi aluminiowe Alcar zabezpieczone są innowacyjną, wysokiej jakości powłoką SR3 – argumentuje Karolina Chodak. – Pomimo, iż aluminium nie ulega korozji tak jak żeliwo lub stal, to jednak oksydacja może doprowadzić do powstania niekorzystnie wyglądającej warstwy szarego nalotu. SR3 chroni felgę przed niekorzystnym działaniem soli drogowej oraz małymi zadrapaniami na jej powierzchni.

Warto wybierać te modele felg, których konstrukcja nie pozwoli, aby zabrudzenia gromadziły się zbyt łatwo. Dlatego też godne polecenia na zimę są wzory o prostej, klasycznej budowie, z niewielką ilością detali.

Aby ułatwić sobie wybór felg aluminiowych na zimę, możesz skorzystać z profesjonalnego konfiguratora. Zwłaszcza z takiego, w którym wystarczy wybrać filtr „śnieżynka”, aby pojawiły się tylko te modele, które spełniają opisane już warunki i na pewno sprawdzą się zimą.

Reguły pielęgnacji

Masz felgi jednokolorowe, z co najmniej dobrym lakierem i nieskomplikowanym wzorem, więc tym bardziej nie może zapominać o ich pielęgnacji. Żadna filozofia, czyścisz obręcze z brudu, soli, pyłu z klocków hamulcowych. Nie wolno ci dopuścić do zapieczenia się nalotu z klocków. Raz że będzie bardzo trudno go usunąć, dwa że uszkodzi powierzchnię felgi. Brud z klocków wręcz spala się na warstwie lakieru na obręczy.

Żeby czyszczenie przynosiło oczekiwane, pamiętaj o kilku prostych zasadach. Do usuwania uporczywych zabrudzeń nigdy nie używaj gąbki z szorstką powierzchnią lub ostrych przedmiotów. Nigdy nie stosuj środków czyszczących do felg, które zawierają kwasy, ponieważ mogą uszkodzić zarówno powierzchnię, jak i farbę. Najlepiej, gdy na wstępie porządnie namoczyć przednie felgi, gdyż zazwyczaj to na przedzie znajduje się więcej brudu, a właściwe usuwania brudu zacznij od tylnych kół.

– Dodatkowo rekomendujemy nakładanie warstwy wosku na obręcze, ponieważ zmniejsza to osadzanie się brudu i pyłu, a także zapewnia felgom dodatkowy połysk. Co więcej, oprócz pożądanego blasku, taki zabieg uszczelnieni oczyszczoną powierzchnię i zapewni dodatkową ochronę – podsumowuje Karolina Chodak z Alcar Polska.

Auto z alufelgami
Alufelgi to zawsze lepszy wygląd!  Fot. Alcar

Autoria.pl – Porównywarka Cenowa Części. Taniej, szybciej, precyzyjnie!

Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby dodać ocenę

Przeciętna ocena: 4.4 / 5. Liczba ocen: 11

Brak ocen. Bądź pierwszy i dodaj ocenę!

Żałujemy, że że uznałeś ten artykuł za bezużyteczny 🙁

Pozwól nam ulepszyć nasz artykuł!

Napisz, jak moglibyśmy ulepszyć ten artykuł

Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby dodać ocenę

Przeciętna ocena: 4.4 / 5. Liczba ocen: 11

Brak ocen. Bądź pierwszy i dodaj ocenę!

Żałujemy, że że uznałeś ten artykuł za bezużyteczny 🙁

Pozwól nam ulepszyć nasz artykuł!

Napisz, jak moglibyśmy ulepszyć ten artykuł


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o