Taka sytuacja: zmrok, do domu jeszcze 200 kilometrów, pada deszcz, a wycieraczki zostawiają na czołowej szybie smugi, nie zbierają porządnie wody. No i masz problem. Lepiej więc wcześniej założyć nowe pióra wycieraczek, nim dopadną cię tego rodzaju kłopoty.

Kiedy wymieniać pióra wycieraczek?

Wtedy kiedy dostrzegasz, choćby po użyciu spryskiwacza, że szyba nie została tak dobrze wytarta, jak powinna. Dotyczy to również wycieraczki tylnej szyby. W przypadku przodu warto od razu zmienić oba pióra. Chyba że pióro drugiej jest naprawdę w bardzo dobrym stanie. W niektórych autach może być z przodu jedna wycieraczka, jak w starszych modelach Mercedesa, ale to wyjątki. Możesz takiej wymiany dokonać samemu, choć muszę przyznać, iż przed laty, przy wycieraczkach starej konstrukcji (przegubowych) przebiegało to łatwiej.    

Ile kosztują dwa pióra na czołową szybę?

Od kilkunastu do nawet ponad 200-300 złotych. Dużo zależy od renomy producenta tej części, od jakości, ale także od wielkości szyby i wycieraczki w samochodzie. Uwaga, bardzo często wycieraczki są różne, lewa (ta od strony kierowcy) jest dłuższa.

Jak dbać o wycieraczki?

Przede wszystkim nie odrywać ich na siłę, gdy przymarzły do szyby. Może się tak zdarzyć, że przypadkowo trącisz w kabinie dźwigienkę sterującą wycieraczkami i w ten sposób porwiesz pióra. Co pewien czas warto wodą i miękką szmatką przemyć pióra. Przekonasz się przy okazji, jakie są brudne, ile w ich zakamarkach kryje się różnych paprochów, różnych pozostałości po zabitych owadach, albo po ptakach, co krążyły nad twoim autem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby dodać ocenę

Przeciętna ocena: 0 / 5. Liczba ocen: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy i dodaj ocenę!

Żałujemy, że że uznałeś ten artykuł za bezużyteczny 🙁

Pozwól nam ulepszyć nasz artykuł!

Napisz, jak moglibyśmy ulepszyć ten artykuł


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o