Autoria to pierwsza w Polsce porównywarka cenowa części, która automatycznie dopasowuje części do pojazdu. Już nie musisz znać numerów części i ich specyfikacji – wystarczy, że wybierzesz pojazd i w mgnieniu oka otrzymasz listę pasujących części.

Wyszukiwanie po wybraniu pojazdu

Wybierz swój pojazd, podając markę, model i typ samochodu. Zwróć uwagę na rocznik i moc. Dane te możesz wziąć z dowodu rejestracyjnego.

Kliknij w poszukiwaną część i wybierz najlepszą spośród wielu ofert konkurencyjnych sklepów motoryzacyjnych.

Po wybraniu pojazdu od razu zobaczysz listę dopasowanych części. Są to części wyselekcjonowane w oparciu o algorytmy firmy TecAlliance – globalnego dostawcy danych o częściach samochodowych, który współpracuje z producentami aut, gwarantując precyzję doboru części do pojazdu.

Dla Twojej wygody Autoria zapamięta wybrane przez Ciebie pojazdy pod linkiem „MOJE POJAZDY”.


Autoria umożliwia także wyszukiwanie części w klasyczny sposób: po nazwie, opisie, czy numerze części, a także poprzez wybór odpowiedniej kategorii części.

Wyszukiwanie po nazwie części

W polu tekstowym wpisz:

– nazwę części i model samochodu, np. filtr oleju audi a4 tdi lub
– numer części (producenta, OEM lub handlowy), np. F701601 lub 70381951 lub
– dowolną kombinację powyższych lub innych fraz związanych np. z cechami części, np. klocki hamulcowe przód bmw.


Wyszukiwanie po kategorii części

Rozwiń sekcję „Wszystkie kategorie” i kliknij w wybraną pozycję.

Drzewo kategorii w Autorii jest uporządkowane względem popularności części, poczynając od układu hamulcowego (hamulce tarczowe, bębnowe, klocki i tarcze hamulcowe), poprzez filtry powietrza, oleju, paliwa, zawieszenia, amortyzatory, wahacze, stabilizatory, sprzęgła, rozrządy, paski klinowe, przeguby, układy kierownicze, elektryczne, chłodnice, wtryski, kończąc na wycieraczkach i akcesoriach samochodowych.

Po uruchomieniu zapytania system przeniesie Cię to formularza zaawansowanego, gdzie możesz filtrować wyniki, np. po przedziale cenowym, producencie części, lokalizacji odbioru osobistego i innych.


Zasady szybkiego i precyzyjnego wyszukiwania części samochodowych

Podczas wyszukiwania części pamiętaj o tych zasadach:

– Im precyzyjniej sformułujesz frazę, tym dokładniejsze będą wyniki. Jednak zbyt rozbudowane hasło może dać zero wyników. Eksperymentuj z różnymi hasłami.
– Odstępy w numerach części mogą wpłynąć na liczbę i jakość wyników. W razie niezadowalających wyników wpisz numer ze spacjami lub bez nich.
– Używanie filtrów może znacznie przyśpieszyć znalezienie odpowiedniej części.

Zdecydowanie rekomendujemy rozpoczęcie poszukiwań od wybrania pojazdu, do którego szukasz części! W ten sposób masz gwarancję, że znalezione części będą pasować do Twojego auta.

Jeśli trafisz na stronę danej części bez wcześniejszego wyboru pojazdu (np. wyszukując część po numerze), koniecznie skorzystaj z opcji „Wybierz pojazd” dostępnej na stronie części. Wtedy będziesz mieć maksimum pewności, że kupujesz to czego potrzebujesz, uwzględniając konkretny rocznik i typ Twojego automobila.