Łożysko koła, czyli coś co szumi. Wyrobione łożysko koła powoduje jednostajny szum słyszalny podczas jazdy (no chyba, że ktoś ustawia głośno sprzęt grający). Czasem odgłos może bardziej przypominać buczenie. Łożysko trzeba wymienić, profilaktycznie można także przy drugim kole. Skoro z jednej strony szumi, to z drugiej też może niedługo. Trwałość łożyska zależy od wielu czynników, również od jakości dróg po których się poruszamy, ale co najmniej 100 tys. km powinno wytrzymać. Łożysko ma kształt grubego pierścienia, można go przyrównać do walca wydrążonego w środku.

Ile kosztuje łożysko?

Niektóre łożyska, do tańszych, starszych modeli samochodów można dostać poprzez Internet za kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych. Są też łożyska kosztujące ponad tysiąc złotych, do bardziej kosztownych aut, gdy zostały zintegrowane z innymi elementami, zazwyczaj z piastą koła i czujnikiem ABS – żeby było drożej. A najdrożej wychodzi, gdy jeszcze do tego jest przymocowana tarcza hamulcowa.

Jaką rolę pełni łożysko?

Dzięki łożysku koło w samochodzie może swobodnie się obracać. Połączenia wykorzystujące łożyska są powszechnie stosowane nie tylko w motoryzacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby dodać ocenę

Przeciętna ocena: 0 / 5. Liczba ocen: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy i dodaj ocenę!

Żałujemy, że że uznałeś ten artykuł za bezużyteczny 🙁

Pozwól nam ulepszyć nasz artykuł!

Napisz, jak moglibyśmy ulepszyć ten artykuł


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o